Pierwszy OTK – drugie miejsce

W pierwszym turnieju OTK Skrzatów rozegranym w dniach 7-9 maja w Częstochowie i jednocześnie pierwszym turnieju na mączce w tym sezonie zająłem drugie miejsce.

Przed laty Memoriał im. Marty Hudy był ważnym ogólnopolskim turniejem – pierwszym OTK w sezonie letnim, rozgrywanym ku upamiętnieniu tragicznie zmarłej młodej, zdolnej tenisistki. W 2009 roku w XVII edycji tej imprezy II miejsce w grze pojedynczej zajął … dwunastoletni wówczas Hubert Hurkacz. Po kilkuletniej przerwie turniej wznowiono, a udział w nim wzięło 18 chłopców oraz 16 dziewczynek grających w kategorii U12 czyli Skrzatów. Z tym większą chęcią pojechałem z rodzicami do Częstochowy na swój pierwszym w życiu turniej OTK na kortach Włodary Tenis Junior.

W singlu udało się zająć drugie miejsce po przegranym finale 8:10 w supertiebreaku (mecz trwał ponad 2,5 godziny), w grze podwójnej – gdzie występowałem w parze z kolegą klubowym Tomkiem Kowalczykiem (Sekcja Tenisa AZS-ITT Łódź) – zajęliśmy III miejsce po równie zaciętym meczu zakończonym supertiebreakiem 8:10 🙂

Podczas turnieju panowała piękna letnie wręcz pogoda. Udało się także spotkać kilku dawno niewidzianych kolegów i koleżanek 🙂

Przy wręczeniu nagród byli także obecni rodzice Marty Hudy, którzy obserwowali mecz finałowy. Bardzo się ucieszyli, że turniej wrócił na mapę imprez sportowych.

Aleksander Jadczak - Memoriał im. Marty Hudy
Fot. Arkadiusz Jadczak
Facebooktwitterpinterestyoutubeinstagram
Facebook
YouTube
Instagram
Pinterest
Twitter